duminică, 4 aprilie 2010

Egal nedrept !

Partida de pe St. Andrews s-a terminat la egalitate, scor 1-1, între Birmingham şi Liverpool. Astfel, echipa gazdă păstrează rezultatele de egalitate acasă împotriva top 5-ului englez, şi culmea, cu acelaşi rezultat. După o partidă dominată cap-coadă de Liverpool, speranţa pentru locul 4 se îndepărtează. Gerrard a deschis scorul printr-un şut frumos la colţul lung în minutul 47. Birmingham a marcat prin în minutul 57, după o gravă eroare a apărării lui Liverpool. Torres a fost schimbat cu N'Gog în minutul 65, aceasta fiind cea mai proastă decizie a lui Benitez. Cele mai mari şanse spre final de meci, le-a irosit N'Gog care a ratat şi singur cu portarul Hart.

Liverpool se pregăteşte acum pentru meciul cu Benfica de joi, care se anunţă ca fiind o partidă incendiară, Benfica reuşind victoria în primul tur, cu scorul de 2-1.