duminică, 25 aprilie 2010

Victorie la pas !

Liverpool a învins astăzi pe terenul celor de la Burnley cu scorul de 4-0. După ce la pauză era doar 0-0, Liverpool s-a mobilizat şi a început bine repriza a doua, deschizând scorul în minutul 52 prin Steven Gerrard. Acelaşi Gerrard a dublat avantajul în minutul 59, printr-un şut superb, fără speranţe pentru portarul gazdelor. Maxi Rodriguez a marcat primul său gol pentru Liverpool în minutul 74, urmând ca Ryan Babel să puncteze pentru 4-0 în minutele de prelungire. Ne îngrijorează puţin schimbarea lui Kuyt din minutul 48 după o accidentare. Sperăm să nu fie ceva serios, şi să poată juca cu Atletico.

Aşadar, mai sunt şanse pentru locul 4 care duce în UCL. Locul 4 este ocupat de Tottenham cu 64 de puncte, locul 5 de Aston Villa cu 64, locul 6 de Manchester City cu 63 şi locul 7 de Liverpool cu 62. Tottenham şi City au un meci în minus chiar între ele două, pe City of Manchester Stadium.