duminică, 28 martie 2010

Liverpool 3-0 Sunderland

Liverpool şi-a luat revanşa după înfrângerea din tur. A bătut-o acasă pe Sunderland cu 3-0. Primul gol a fost marcat de Torres în minutul 3, printr-o execuţie extraordinară. Johnson a mărit avantajul în minutul 32, urmând ca Torres să ducă scorul la 3-0 după o bară tot a sa, în minutul 60. Comentatorii au afirmat că a fost un "măcel cu spectatori", victoria lui Liverpool.

Astfel, Liverpool se apropie la 4 puncte de ocupanta locului 4, Tottenham Hotspur, care are în continuare un program infernal cu deplasări la Sunderland, Manchester United şi Burnley, şi jocuri acasă cu Arsenal, Chelsea şi Bolton.

În schimb, Liverpool va juca acasă cu Fulham, West Ham şi Chelsea, iar în deplasare va da peste Birmingham, Burnley şi Hull.

LFC ROMÂNIA | Comunitatea fanilor lui Liverpool din România © 2008.