marți, 16 martie 2010

Revanşă luată cu succes !

Liverpool şi-a luat revanşa faţă de echipa care a învins-o în tur cu scorul de 2-0, Portsmouth. Partida a început cu numeroase ocazii la poarta celor de pe Fratton Park. Au fost două henţuri clare făcute de jucătorii din "Pompey", nesemnalizate de arbitru.Primul gol a venit în minutul 26, marcator fiind Fernando Torres. După două minute, Babel a mărit avantajul la 2-0.Italianul Aquilani, titularizat de Benitez, a marcat golul 3 în minutul 32. În repriza secundă, Liverpool nu a stat pe gânduri şi a atacat frecvent poarta adversarilor. Torres şi-a scris din nou numele pe lista marcatorilor, printr-un gol frumos, în minutul 77. Golul de onoare al oaspeţilor a fost marcat în minutul 88.

Astfel, cormoranii pornesc cu un moral ridicat pentru partida cu OSC Lille, de joi seară.

REZUMATUL VIDEO ESTE DISPONIBIL ÎN PAGINA "VIDEOCLIPURI".