joi, 18 noiembrie 2010

Evolutiile la nationala !

Danny Wilson a fost titular in meciul amical disputat de Scotia contra Insulelor Feroe, acesta marcand si un gol. A fost laudat de presa scotiana si engleza datorita prestatiei sale foarte bune. Cine stie cand ar putea fi titular la Liverpool ?!
   Steven Gerrard a jucat pentru selectionata Albionului in meciul pierdut pe Wembley, scor 1-2 impotriva Frantei. Acesta s-a accidentat fiind schimbat in minutul 85.
   Fernando Torres a intrat la pauza in locul lui David Villa la nationala Spaniei, meci pierdut de iberici cu scorul de 4-0 la Lisabona, impotriva Portugaliei, la care Raul Meireles, jucatorul nostru, a jucat tot meciul.
   Lucas Leiva a jucat si el pentru nationala Braziliei in meciul pierdut cu Argentina, scor 1-0, fiind titular si el.
   Christian Poulsen a jucat in meciul Danemarcei impotriva selectionatei Cehiei, partida terminata cu scorul de 0-0. El este de altfel si capitanul nationalei Danemarcei.
   Martin Kelly a jucat la nationala U21 a Angliei, aceasta pierzand amicalul disputat impotriva selectionatei U21 a Germaniei cu scorul de 2-0.