duminică, 7 noiembrie 2010

Torres, eroul de pe Anfield !

LIVERPOOL FC 2-0 Chelsea Londra ! Victorie fantastica pentru cormorani. Fernando Torres a marcat o dubla in prima repriza. In minutul 11, Dirk Kuyt trimite o pasa lunga peste aparare, iar Nando de langa Terry trimite cu pamantul in poarta lui Cech. Minutul 45, Torres isi face loc pentru a suta, si trimite un sut fantastic, fabulos, de neimaginabil in plasa portii lui Cech, lasandu-l masca pe acesta. Prima repriza a fost a lui Liverpool, dar in repriza a doua, Chelsea a dominat mai mult. Reina a salvat o minge fantastica trimisa din doi metri spre poarta sa. La poarta lui Cech, Dirk Kuyt a expediat un sut respins de goalkeeper-ul ceh foarte greu. In minutul 92, Maxi Rodriguez a scapat singur cu Cech, driblandu-l si pe aceasta, apoi cazand la pamant. Se poate discuta de un penalty, dar este foarte greu de spus. Ramane de vazut ce vor spune specialistii.
   Oricum, victoria lui Liverpool a fost fantastica, cu un public minunat. Eroul de astazi a fost schimbat in minutul 87 cu David N'Gog fiind aplaudat in picioare de un stadion intreg. Liverpool iese cu brio din perioada proasta, Hodgson impunandu-si tacticile, si astfel avem rezultate bune. Patronul lui Liverpool, John W. Henry a fost si el la meci impreuna cu logodnica sa, si l-a aplaudat si el pe Torres dupa golurile marcate. I'm Liverpool till I die !