duminică, 28 noiembrie 2010

Meci de infarct ! Am fost peste Tottenham !

Liverpool a fost invinsa nemeritat pe White Hart Lane cu scorul de 2-1. Ce poti sa mai spui cand esti peste echipa gazda si primesti gol in minutul 92, si iti mai dai si autogol. Cormoranii lui Hodgson au condus cu 1-0 la pauza prin golul marcat de Martin Skrtel. Repriza 1 a fost echilibrata cu ocazii de ambele porti. In repriza secunda Liverpool a fost peste Tottenham, ratand niste ocazii imense. Trebuia sa castigam la pas pe White Hart Lane. Torres a scapat de doua ori singur cu portarul, fiind blocat de acelasi fundas de fiecare data. Maxi a scapat si el singur cu portarul, incurcandu-se in fata lui. Bale a fost anihilat cu succes de Johnson, dar stralucirea lui Lennon din minutul 92 a fost fatala pentru Liverpool. Jocul lui Liverpool a mers foarte, foarte bine. S-a vazut ca Spurs reprezinta o echipa care practica jocul de viteza pe extreme, avandu-i pe Lennon si Bale. Apararea lui Tottenham este des intrecuta de atacantii adversi. Arbitrul Martin Atkinson a fost foarte pripit in luarea unor decizii care puteau influenta soarta partidei.
   In concluzie, meci fantastic, Liverpool usor superioara lui Tottenham, infrangere total nemeritata. Rezultatele conteaza, dar iata ca si noi progresam foarte mult, jocul lui Liverpool este din ce in ce mai bun si mai combinativ. Nu trebuie sa facem o tragedie din pierderea acestui meci, dar cred ca Liverpool merita sa fie in Top 4 cu siguranta !