sâmbătă, 9 noiembrie 2013

LFC 4 - 0 Fulham

Liverpool s-a distrat in meciul cu Fulham, administrand echipei oaspete un sec 4-0.

Scorul a fost deschis in minutul 23 printr-un auto-gol al lui Amorebieta. Gerrard a centrat perfect pentru Skrtel, din corner, pentru golul doi. Al trilea gol (min 36) a fost marcat de Suarez printr-un sut dintr-o bucata, in urma unei pase date de Henderson. 3-0 a fost scorul la pauza.

Fulham a revenit la fel de anemica de la cabine. Chiar in debutul reprizei secunde Sturridge, apoi Suarez au ratat o mare ocazie. In minutul 54 insa, Suarez avea sa inchida tabela cu un scor oarecum neasteptat de lejer: 4-0.

Brendan Rodgers, dupa multe meciuri in care a jucat cu 5 fundasi, a revenit la formula cu 4 fundasi si acest lucru s-a simtit. Liverpool a jucat in sistemul 4-1-3-2. Adaosul de imaginatie venit de la Gerrard a fost vizibil. Stevie a fost printre cei mai influenti oameni ai partidei. Si Henderson s-a remarcat in acest meci si e frumos cand ii vedem pe Skrtel si Agger formand din nou cuplul de fundasi centrali ai echipei.

Nu conteaza ce fac celelalte contra-candidate la varf etapa aceasta, noi ne-am facut meciul. YNWA!