sâmbătă, 5 octombrie 2013

LFC 3-1 Crystal Palace

Liverpool a castigat fara emotii meciul cu Cristal Palace, scor final: 3-1.

Golurile cormoranilor au fost marcate de catre Suarez (13'), Sturridge (17') si Gerrard (36'), iar Victor Moses a ratat alte doua ocazii din care una uriasa in prima repriza. Moses a fost jucatorul lui Crystal Palace in perioada junioratului, anii 2007-2010.

In repriza secunda Crystal Palace a marcat un gol norocos prin Gayle (76').

S-a produs si revenirea pe teren a lui Agger, dupa acea usoara accidentare, prilej pentru Brendan Rodgers sa ii ofere lui Sakho  o iesire frumoasa de pe teren, pentru ca nu a avut o evolutie foarte buna.

Dupa parerea mea, Henderson a fost omul meciului, pentru ca mi s-a parut ca a avut o evolutie fara cusur, a fost mereu limpede in joc si comod. Evident mijlocul terenului ii prieste mai bine decat banda dreapta.

Urmeaza o pauza de o saptamana, pentru meciurile nationalelor, apoi, pe 19 octombrie, disputa cu Newcastle.

LFC ROMÂNIA | Comunitatea fanilor lui Liverpool din România © 2008.