sâmbătă, 26 octombrie 2013

SAS Show

Suarez si Sturridge au asigurat spectacolul in victoria cormoranilor in fata lui West Brom, scor final: 4-1.

Scorul a fost deschis in minutul 12 de catre Suarez dupa o actiune blitz finalizata printr-un sut imparabil. 6 minute mai tarziu Suarez a majorat scorul, iar acesta avea sa fie rezultatul de la pauza. In minutul 55, acelasi Suarez a reluat cu capul centrarea perfecta a lui Gerrard pentru 3-0.

Oaspetii au redus din diferenta in minutul 66 dupa un penalty neclar, transformat de Morrison. Sturridge a inchis tabela in minutul 77 printr-un lob excelent in diagonala, din afara careului.

Saptamana viitoare urmeaza sa jucam cu Arsenal, in deplasare. Arsenal a invins-o pe Crystal Palace in aceasta etapa cu scorul de 2-0 si ramane lider cel putin pana saptamana viitoare.

E posibil ca Liverpool sa ramana pe locul doi, daca City o bate maine pe Chelsea.

Arteta va lipsi in meciul de saptamana viitoare cu noi si e posibil sa revina Coutinho.