duminică, 1 decembrie 2013

DEZAMĂGITOR: Hull City 3-1 Liverpool

Liverpool a pierdut total neașteptat pe terenul lui Hull City, scor 3-1. Nu credeam că putem pierde partida la două goluri diferență, dar ăsta e fotbalul. Nu a fost ziua noastră.

Livermore a deschis scorul pentru gazde în minutul 20, urmând ca Gerrard să egaleze cu șapte minute mai târziu, în minutul 27. Acesta a fost și scorul pauzei.

În repriza secundă, se pare că elevii lui Bruce au fost mai motivați, reușind să preia conducerea în minutul 72, prin Meyler. Cuțitul a fost înfipt mai adânc în rană la autogolul lui Skrtel din minutul 87.

Așadar, trei puncte pierdute aiurea, iar distanța față de Arsenal se mărește. Văd că stăm cam prost cu deplasările. E nașpa. Trebuie să ne revenim în etapa viitoare.