duminică, 18 septembrie 2011

Tiki-taka Spurs ... Liverpool e la pământ !

Liverpool a pierdut fără drept de apel, într-un meci care a reprezentat cea mai drastică umilinţă a cormoranilor, din ultimii ani.

În nouă oameni pentru marea majoritate a partidei, elevii lui Dalglish au pierdut cu scorul de 4-0, însă acest scor se datorează eliminărilor suferite, în minutele 28 şi 63. Şi cum o veste proastă nu vine singură, Agger s-a accidentat şi el în minutul 27, fiind schimbat cu Sebastian Coates, jucător care are un debut dezastruos la Liverpool.

A fost clar rezultatul partidei încă de la prima eliminare, Tottenham jucând un fel de tiki-taka cu noi, mai ceva decât o face Barcelona, ţinând cont că numărul de spaţii din apărarea noastră era foarte, foarte, foarte mare. Modric, Defoe şi Adebayor au marcat pentru gazde, ultimul înfingând mai puternic cuţitul în rană, în minutul 93, punându-şi în cont dubla.

Sperăm ca această usturătoare înfrângere să le fie de folos băieţilor noştri, cu speranţa că jocul se va schimba în bine, pe viitor, iar rezultatele vor veni.