sâmbătă, 11 decembrie 2010

Deplasarile ne omoara !

Liverpool a pierdut din nou in deplasare la Newcastle cu scorul de 3-1. Jocul a inceput bine pentru Liverpool pana in minutul 16 cand Kevin Nolan a marcat din fata portii, aflandu-se intr-un presupus offsaid. Ocaziile cormoranilor nu au incetat sa apara, cei de la Newcastle respingand din nou aproape de linia portii. Repriza secunda a inceput bine, Dirk Kuyt marcand si egaland scorul pe tabela. Dupa iesirea lui Ameobi si intrarea lui Ranger, jocul lui Newcastle s-a schimbat din minutul 60, iar cotofenele au reusit scorul de 2-1 in minutul 79 dupa o balbaiala in aparare. In minutul 90, Andy Carroll a marcat cu un sut frumos si plasat pentru scorul de 3-1. In repriza secunda, apararea cormoranilor a cam scartait.
   Din nou avem probleme in deplasare, chiar daca pe Anfield ne facem de cap. Dupa acest rezultat suntem pe locul 9, dand un pas inapoi in lupta pentru Top 4 !

LFC ROMÂNIA | Comunitatea fanilor lui Liverpool din România © 2008.