miercuri, 29 decembrie 2010

RUŞINE : Liverpool 0-1 Wolverhampton !

Liverpool a pierdut pe teren propriu ruşinos în faţa celor de la Wolverhampton, scor 0-1. Golul a fost marcat de către Ward în minutul 56. Jocul cormoranilor a fost slab, iar cei de la Wolverhampton au arătat că nu sunt o echipă de ultimul loc în Premier League. Au jucat deschis, nu au stat la cutie cum fac alte echipe care vin pe Anfield. În prima repriză au fost ceva ocazii la ambele porţi, dueluri aprige, Liverpool putând primi o lovitură de la 11 metri la o tragere de tricou asupra lui Kyrgiakos. După marcarea golului, suporterii au devenit foarte nervoşi mai ales când Roy Hodgson a decis să-l schimbe pe David N'Gog cu Ryan Babel, N'Gog fiind poate omul meciului până atunci. Liverpool a asaltat poarta lui Wolverhampton până la final, dar fără şanse de reuşită.

Se cam duc şansele la Top4, aflându-ne acum pe locul 12 cu doar 22 de puncte. Încăodată se demonstrează că Roy Hodgson nu are ce căuta la Liverpool, o echipă cu pretenţii prea mari pentru jocul lui defensiv. Sperăm să se ia o decizie cât mai repede pentru că răbdarea noastră, a suporterilor, a ajuns la final.

STATISTICA MECIULUI O GĂSIŢI LA PAGINA STATISTICI !