luni, 6 decembrie 2010

Mini-show pe Anfield : Liverpool 3-0 Aston Villa !

Scor de neprezentare pe Anfield, acolo unde Liverpool a trecut de Aston Villa cu scorul de 3-0. David N'Gog a deschis scorul in minutul 14, iar Babel a majorat avantajul in minutul 16. Minutul 52 a adus si contraatacul marca 'Liverpool', Maxi Rodriguez fiind la finalizare, marcand pentru 3-0. Cormoranii au dominat partida avand si alte ocazii precum lovitura de cap a lui Kyrgiakos scoasa de pe linia portii de Hodd, iar Johnson a tinut mortis sa marcheze avand o serie de suturi periculoase, dar nu a reusit. Fernando Torres a lipsit datorita faptului ca logodnica sa se afla in travaliu si a trebuit sa o insoteasca la spital. Mai multe detalii despre meci gasiti in pagina 'STATISTICI'.
   Asadar, cormoranii au urcat pe locul 8, la doar 7 puncte de locul 4 ocupat de Manchester City. La meci a fost prezent si ex-mijlocasul cormoranilor, Xabi Alonso.