sâmbătă, 20 august 2011

Arsenal 0-2 Liverpool

Băieţii lui Dalglish au obţinut prima victorie din acest sezon, pe terenul lui Arsenal, scor 2-0. Motivaţia jucătorilor şi dăruirea lor au reprezentat principalii factori ai acestei victorii, meritată de jucătorii noştri.

După ce la pauză scorul a fost egal, 0-0, repriza a doua a rezervat mai multe faze spectaculoase, de ambele porţi, dar majoritatea au fost la poarta apărată de Szczesny. Jocul a fost clar înclinat în favoarea noastră, mai ales după eliminarea lui Frimpong, din minutul 70. Autogolul lui Ramsey din minutul 78 a deschis portiţa spre un nou gol a lui Suarez, marcat în minutul 89.

Aşadar, cormoranii se bucură acum de o şedere în topul clasamentului, dar aceştia vor juca miercuri, în Carling Cup, contra lui Exeter City. Mulţumim băieţi pentru efortul depus astăzi ... suntem mândri de voi!