miercuri, 24 august 2011

Misiune facilă: Exeter City 1-3 Liverpool

Liverpool reuşeşte să treacă de Exeter City cu scorul de 3-1, după o partidă în care jocul a fost înclinat doar spre o singură poartă - cea a gazdelor.

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 23, după un voleu care a trecut printre picioarele portarului, iar la pauză s-a intrat cu acest minim avantaj.

În mitanul secund, Maxi Rodriguez în minutul 55 şi Andy Carroll în minutul 58, au reuşit să ducă scorul la 3-0, urmând ca decarul gazdelor, Nardiello, să reducă din diferenţă în minutul 80, după o lovitură de la 11 metri.

Aşadar, Kenny a reuşit să odihnească câţiva jucători importanţi pentru meciul cu Bolton de sâmbătă, care este cu siguranţă mult mai important decât această partidă. Felicitări băieţilor pentru efortul depus şi aşteptăm acum cu nerăbdare meciul cu formaţia lui Owen Coyle!