sâmbătă, 17 august 2013

debut cu dreptul

si suarez a fost prezent la meci, alaturi de familia sa
     liverpool a invins-o pe stoke in meciul inaugural al noului sezon de premier league cu scorul de 1-0.

golul a fost marcat de sturridge in minutul 37 dupa un sut frumos, in diagonala, din afara careului. prima repriza a fost dominata de cormorani, care pana la gol au mai ratat alte cateva ocazii incredibile, similar sezonului trecut.

cea mai de seama faza din repriza a doua s-a consemnat in minutul 87, cand agger a facut hent la centrarea in careu a fostului cormoran, charlie adam. totul parea naruit, iar debutul de sezon ratat, insa mignolet a aparat penaltyul lui walters. ne-a intrat direct la inima mignolet dupa meciul de azi.

traseele gandite de rodgers se contureaza si pe teren. achizitiile fac diferenta, deci ar fi cazul sa il aducem si pe willian; apropo, se spune ca suntem in negocieri avansate pentru transferul sau.

la finalul zilei, doar scorul conteaza: victorie liverpool 1-0!