sâmbătă, 3 august 2013

Liverpool 2-0 Olympiacos

Liverpool a trecut de Olympiacos în această după-amiază cu scorul de 2-0, în urma golurilor marcate de Allen și Henderson.

Cormoranii au început partida în următoarea formulă: Mignolet - Johnson, Toure, Agger, Enrique - Lucas, Allen - Gerrard, Coutinho, Sterling - Aspas.

Jamie Carragher și Robbie Fowler au fost primiți cu fast de suporterii cormoranilor, în tribune fiind și John Arne Riise.

Joe Allen a deschis scorul în minutul 23, cu ajutorul lui Aspas, care își sudează încetul cu încetul locul în prima echipă. Henderson a majorat avantajul în repriza secundă, când a reușit să marcheze din pasa lui Sterling, în minutul 63.

La finalul partidei, Steven Gerrard a fost ovaționat de fanii cormoranilor, iar Liverpool și-a trecut în palmares o nouă victorie fără gol primit în această perioadă de pregătire.