vineri, 7 decembrie 2012

CALIFICARE: Udinese 0-1 Liverpool

Liverpool a reuşit să se califice în 16-imile Europa League, după ce a trecut de Udinese, cu scorul de 1-0. Rodgers a început partida cu Suarez în atac, care nu a realizat prea multe, fiind foarte relaxat pe toată durata partidei.

Încă de la începutul acestui duel, cormoranii şi-au manifestat dorinţa de a câştiga prin posesia avută. În minutul 23, Henderson a fructificat pasa primită de la Suso, deschizând scorul. Liverpool a menţinut posesia prelungită, iar scorul final a rămas cel stabilit în prima repriză.

Chiar dacă Young Boys Berna a trecut de Anzhi cu scorul de 3-1, tot Liverpool este echipa calificată, ceea ce este foarte bine. Am terminat grupa pe prima poziţie, iar posibilele adversare sunt puternice, însă numele nostru trebuie să inspire teamă în orice tabără adversă. Urmează partida cu West Ham United din campionat, acolo unde Suarez va fi indisponibil.

LFC ROMÂNIA | Comunitatea fanilor lui Liverpool din România © 2008.