duminică, 16 ianuarie 2011

DERBY : Liverpool 2-2 Everton

Merseyside Derby s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 pe Anfield Road. După o primă repriză foarte bună făcută de Liverpool, în care cormoranii nu le-au dat nici o şansă lui Everton, caramelele au revenit surprinzător în repriza secundă conducând pe Anfield Road, dar Kuyt i-a adus un punct lui Liverpool.

Băieţii lui Dalglish au început furios partida printr-o bară a lui Fernando Torres, apoi Meireles deschizând scorul printr-un şut sub bara porţii lui Howard care a apărat foarte bine în acest meci. La pauză s-a intrat cu scorul de 1-0 pentru Liverpool. Everton a revenit la începutul reprizei secunde, ducând scorul la 1-1 şi mai apoi la 1-2 prin Distin şi Beckford. Kuyt a marcat din penalty în minutul 68 şi aşa s-a terminat.

Rămânem tot pe locul 13 cu 26 de puncte, aşteptând transferuri în această perioadă şi aşteptând victorii în următoarele meciuri. Liverpool va juca sâmbătă următorul meci, de la ora 14:45 în deplasare, în compania lui Wolverhampton Wanderers.

LFC ROMÂNIA | Comunitatea fanilor lui Liverpool din România © 2008.