miercuri, 5 ianuarie 2011

DRAMATIC : Blackburn 3-1 Liverpool

Meci dramatic pe Ewood Park ! Liverpool pierde cu scorul de 3-1 în faţa formaţiei gazdă, Blackburn Rovers. Roy Hodgson nu a menajat nici un jucător pentru partida cu United de duminică. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, iar în repriza a doua au dus scorul la 3-0. Gerrard a readus speranţele cormoranilor, marcând golul de 3-1, tot el spulberându-le, ratând un penalty în minutul 85. Oricum, jocul lui Liverpool în deplasare este mai slab decât ne aşteptam. Nu cred că putem emite speranţe la o calificare pe Old Trafford duminică. Suporterii au susţinut echipa, dar l-au huiduit pe Hodgson în repriza secundă.

Pentru Liverpool urmează partida cu Manchester United din FA Cup, dar cu o asemenea prestaţie, nu putem emite pretenţii. Aşteptăm să vedem dacă conducerea ia o decizie în privinţa lui Hodgson.