miercuri, 26 ianuarie 2011

Liverpool 1-0 Fulham

Fulham îşi vinde greu pielea pe Anfield Road! Cormoranii au învins greu, cu scorul de 1-0, printr-un autogol a lui Pantsil, după o bară a lui Torres.

Partida a început bine pentru Liverpool, Torres marcând dintr-o poziţie inexistentă de offsaid. Ocaziile imense ale cormoranilor nu s-au concretizat, portarul oaspeţilor apărând foarte bine. La pauză s-a intrat cu scorul de 0-0. Repriza secundă a fost foarte încinsă la ambele porţi, cu încăierări între jucători şi cu autogolul care a adus victoria lui Liverpool. Arbitrul Lee Probert a luat uneori nişte decizii controversate, dar ne bucurăm pentru victoria muncită a băieţilor lui Dalglish.

Liverpool a urcat până pe locul 7, la doar 6 puncte de locul 5. Va fi greu să ajungem acolo, dar eu sunt sigur că băieţii lui Kenny se vor strădui cât mai mult pentru a aduce fericire în rândul suporterilor.