duminică, 1 mai 2011

Liverpool 3-0 Newcastle

Cormoranii au învins la scor de neprezentare pe Newcastle United şi au trecut pe doritul loc cinci. Golurile au fost marcate de Maxi Rodriguez (10'), Dirk Kuyt (59') şi Luis Suarez (65').

Prima repriză s-a terminat cu scorul de 1-0. Suarez primeşte o centrare de pe partea dreaptă care a fost respinsă pâna la Maxi care înscrie după un şut deviat de Tiote.

A doua repriză a fost mai ritmată decât prima. În minutul 59 Suarez îl deposedează pe Williamson care îl fultează în careu. Dirk Kuyt marchează fără probleme de la punctul cu var. După o combinaţie cu Kuyt, Suarez marchează din mijlocul careului în minutul 65.

După acest meci Liverpool urcă pe locul cinci, depaşind-o pe Tottenham care a pierdut în deplasare cu Chelsea. Liverpool mai are trei meciuri de disputat până la finalul sezonului şi trebuie să le câştige pe toate.

LFC ROMÂNIA | Comunitatea fanilor lui Liverpool din România © 2008.