miercuri, 26 octombrie 2011

AVE SUAREZ: Stoke City 1-2 Liverpool

Liverpool a avut parte de un meci nebun pe Britannia Stadium, dar până la urmă, cormoranii şi-au luat revanşa pentru eşecul din campionat, şi au trecut de băieţii lui Pulis, cu scorul de 2-1.

Partida a început bine pentru cormorani, cu ocazii mari pe întreaga durată a reprizei, dar la o neatenţie a lui Coates, Stoke a deschis scorul prin Jones, care a reluat în poarta lui Reina, printr-o frumoasă lovitură de cap.

În repriza secundă, Suarez a readus speranţa în tabăra oaspeţilor, marcând în minutul 54, după un şut de-a dreptul fabulos. Tot acelaşi Suarez a adus victoria cormoranilor, marcând în minutul 85, printr-o lovitură de cap, care l-a lăsat şi de această dată mască pe Sorensen, portar care a avut nişte intervenţii nebuneşti în primul mitan.

Aşadar, Liverpool se califică în sferturile Cupei Carling, iar atunci când vom afla adversarul, vă vom anunţa cu siguranţă. Mulţumim cormorani pentru un asemenea joc fantastic!