sâmbătă, 12 februarie 2011

NEDREPT: Liverpool 1-1 Wigan

Liverpool a remizat astăzi pe teren propriu, scor 1-1, cu Wigan Athletic, în ciuda unui meci dominat de Liverpool în totalitate. Cormoranii au deschis scorul prin Raul Meireles în minutul 24, acesta marcând golul cu numărul 5 în ultimele 6 partide. Luis Suarez a dat-o în bară în prima repriză după ce a întors un jucător al formaţiei vizitatoare.

În a 2-a repriză, Wigan a egalat în minutul 65 printr-un gol marcat din offsaid. Luis Suarez a dat-o în bară din nou, atunci când lovitura liberă executată de el a lovit transversala porţii lui Al Habsi.

Meritam victoria în acest meci, dar ăsta e fotbalul. Wigan s-a apărat bine şi a reuşit ce şi-a propus. Nu este un rezultat bun pentru noi, având în vedere că nu ne permitem să facem prea mulţi paşi greşiţi în lupta pentru locul 4.