joi, 1 noiembrie 2012

CAPITAL ONE CUP: Liverpool 1-3 Swansea

Liverpool a fost eliminată din Capital One Cup, după ce a pierdut pe teren propriu în faţa formaţiei galeze, Swansea City, cu scorul de 3-1. În acest meci am putut observa foarte subţirelul lot pe care îl are Brendan Rodgers la dispoziţie.

Chico a deschis scorul pentru Swansea în minutul 34, iar Dyer a mărit avantajul oaspeţilor în minutul 72. Suarez a adus speranţa cormoranilor, marcând în minutul 72, însă De Guzman a înfipt cuţitul în jucătorii lui Rodgers, marcând golul final în minutul 95.

Aşadar, băieţii lui Rodgers au fost eliminaţi din Capital One Cup (Cupa Ligii), însă duminică, aceştia au de disputat importantul duel contra lui Newcastle United, din Premier League. Cert este că patronii cormoranilor trebuie să investească masiv în iarnă, pentru a ne putea atinge câteva din obiectivele stabilite.