sâmbătă, 26 martie 2011

Kuyt marchează la naţională

Forma extraordinară a olandezului este confirmată şi la naţională. Dirk Kuyt a marcat golul cu numărul trei din victoria zdrobitoare a Olandei, scor 4-0, din Ungaria. Jucătorul nostru a practicat un joc foarte bun, acesta fiind răsplătit cu un gol.

Milan Jovanovic a intrat în repriza secundă a meciului naţionalei Serbiei, şi a dat o pasă de gol perfectă pentru Pantelic, care a marcat.

Pepe Reina nu a intrat în meciul naţionalei Spaniei, contra Cehiei, câştigat de iberici cu scorul de 2-1 prin golurile lui David Villa.

Împrumutatul nostru, Alberto Aquilani, a jucat toate cele 90 de minute din meciul câştigat de italieni în Slovenia, scor 1-0.

Glen Johnson a jucat toate cele 90 de minute din meciul : Wales 0-2 Anglia. Andy Carroll nu a intrat deloc pe parcursul partidei.